Nové Firmy.cz

1.4.2014 spustí největší tuzemský vyhledávač Seznam.cz úplně nový katalog firem Firmy.cz. Určitě se jedná o nejvýznamnější změnu v tomto katalogu za celou dobu jeho fungování.

Firmy.cz je katalogová služba, která kombinuje hledání na klíčová slova, oborové kategorie a lokalitu uživatele při hledání v největší databázi firem na českém internetu. Katalog Firmy.cz obsahuje aktuálně přes 600 000 zápisů, které jsou tříděny do 3 600 oborových kategorií.

Firmy.cz Nová podoba katalogu Firmy.cz zohledňuje při vyhledávání lokalitu uživatele. Toto platí jak při hledání na klíčové slovo, tak při hledání v kategoriích. Uživateli jsou tak jednoduše a rychle nabízeny nejpřesnější výsledky vyhledávání v jeho lokalitě (tu si může uživatel měnit, případně využít hledání v okrese nebo kraji). Seznam.cz dále úplně přepracoval způsob placení za zobrazení firemního zápisu v katalogu Firmy.cz. V původním katalogu bylo několik variant firemních zápisů. Od firemního zápisu zdarma, až po kombinace placeného firemního zápisu v kategoriích nebo na klíčová slova, s fotografiemi, rozšířeným textem atp.. Toto bude od 1. dubna historie. Kompletní firemní zápis bude zdarma.

Od 1. dubna bude firemní zápis obsahovat:

 • hlavní fotografii (např. foto recepce nebo budovy, kde firma sídlí)
 • logo
 • popis (až 300 znaků)
 • kontaktní údaje
 • fotogalerie (až 20 fotografií)
 • speciální nabídky

Přibude také hodnocení firem ze strany klientů a zákazníků.

Nové Firmy.cz přináší nový způsob placení. Obchodní model je postaven na principu aukcePPD (pay per day = platba za den). Pozici v řazení firemního zápisu bude možné ovlivnit účastí v aukci. Aukce bude probíhat každý den od půlnoci do 22:00 a bude se dražit pozice na následující den. Minimální částka pro účast v aukci je stanovena na 10 Kč / den pro jednu zvolenou kategorii. Účastník aukce zaplatí vždy maximálně o 1 Kč více, než konkurent na druhém místě. Celkově vzato je tento systém opravdu dobře vymyšlený a dává firmám mnoho prostoru k prezentaci v největším tuzemském katalogu firem.

Firmy.cz

Jak se připravit na nové Firmy.cz v 8 bodech?

 1. přidejte hlavní fotografii, která se bude zobrazovat při vyhledávání (bez toho to nebude pěkné)
 2. nahrajte logo
 3. upravte a rozšiřte popis vaší činnosti, čím více textu, tím lépe (pozor na dodržování pravidel)
 4. zkontrolujte platnost kontaktních údajů
 5. pokud můžete, přidejte fotografie produktů nebo výrobků
 6. budete-li se chtít účastnit aukce, nabijte si kredit
 7. poproste zákazníky o napsání recenze Vašich produktů nebo služeb
 8. připravte speciální nabídky a akce (pokud máte tu možnost)

Na novou podobu katalogu Firmy.cz se můžete podívat již nyní na adrese beta.firmy.cz. Na této adrese je též možné editovat stávající firemní zápisy a připravit se tak na 1. dubna 2014!

Nechce se vám do toho? Nechte to na nás. Firemní zápis Vám kompletně zaktualizujeme. Stačí nás kontaktovat.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli.

Chcete do e-mailu pravidelně dostávat podobné články. Přihlašte se k odběru newsletteru.

Vyřešte svůj marketing rychle a kvalitně

Stačí vyplnit tento formulář s kontaktními údaji a my se ozveme do příštího pracovního dne. Případně můžete využít kontaktů níže.