SEO školení nabídlo moderní přístup a různé úhly pohledu

Kolem optimalizace pro vyhledávače panuje spousta mýtů a nejasností. Školení v H1, kterého jsem se zúčastnil, pomohlo vyplnit bílá místa na mapě mých dosavadních SEO znalostí.

Jednodenním kurzem nás provedl zkušený SEO konzultant Pavel Pajkrt, který se v oboru pohybuje už deset let, tedy téměř od začátku. Během školení se ukázalo, že je nejen odborník, ale i schopný prezentátor a ochotný mentor.

V úvodním průletu SEO historií od dob webového pravěku, kterému vládly fulltextové vyhledávače, a každý mohl dosáhnout primitivními metodami uměle dobrých výsledků, jsme do minulosti zařadili také dobu, kdy jedinými metrikami byly pozice a návštěvy. Při dnešní optimalizaci daleko více závisí na kvalitě samotné návštěvy, na kterou musí být stránka připravená.

On-page faktorům, tedy obsahu stránky, byla proto věnována nejobsáhlejší kapitola. Nezáleží jen na kvalitě samotného textu, ale také na správné struktuře stránky a jejím grafickém designu. O tom, jestli se z návštěvy stane transakce, totiž rozhodují i nejmenší detaily.

Pro samotné pozice je však stále potřeba mít i „renomé“, které pomáhají vybudovat kvalitní zpětné odkazy. Těm se Pavel Pajkrt věnoval také podrobně, zpochybnil význam výměny odkazů a varoval před různými černými technikami, jako jsou odkazové farmyklamné přesměrování. Zlatým pravidlem podle něj je „Dělejte při SEO jen to, co nemusíte skrývat před konkurencí.

Přínosné pro školení byly také různé otázky a úhly pohledu, které přinesli jednotliví účastníci, od programátora, přes správce malého e-shopu až po PR manažerku velké pojišťovny. Každý ve svém oboru řeší trochu jiné problémy a má odlišná očekávání. Nakonec však všichni odcházeli spokojení.
A co je vůbec nejdůležitější? Dozvěděl jsem se věci, které budu moci použít v praxi ke zlepšování výsledků našich klientů ve vyhledávačích. Nejen proto mohu školení doporučit.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli.

Chcete do e-mailu pravidelně dostávat podobné články. Přihlašte se k odběru newsletteru.

Vyřešte svůj marketing rychle a kvalitně

Stačí vyplnit tento formulář s kontaktními údaji a my se ozveme do příštího pracovního dne. Případně můžete využít kontaktů níže.