A Pinterest znáte? A máte ho rádi? My ano…

Pinterest – www.pinterest.com  je čistě obrázková sociální síť, která má v USA velmi zajímavou pozici a i v Čechách si našla mnoho svých příznivců. Pro řadu lidí je velmi inspirativní, protože obsahuje mnoho fotografií, infografik, přehledných krátkých návodů a to bez textů a dlouhých komentářů.

pinterest

A jak to vlastně funguje? Hlavním konceptem Pinterestu je nástěnka, na kterou se připínají fotografie (pin). Nástěnek si můžete vytvořit kolik chcete a to pouhou registrací. Jednoduše si vyhledáte okruh nebo zájmy, které máte rádi a sledujete je. Hotová džungle inspirativních fotek a tipů. Můžete sledovat i konkrétního člověka, ale znamená to, že budete automaticky sledovat všechny nástěnky, které později založí. Což občas není nejlepší nápad, nejaktivnější lidé na Pinterestu totiž zakládají nástěnek až příliš. Vše, co se vám líbí můžete sdílet na Facebooku.

Účet na Pinterestu doporučujeme založit i firmám, které se zabývají kreativními, designovými nebo marketingovým oborům, ale i mnoho dalším. Do fotek lze uložit aktuální webovou adresu, což vytváří další prodejní nástroj. Vychytávek je tam jednoduše mnoho.

FRESH TIP:  Jak najít zajímavé obrázky a nástěnky? Naučte se využívat vyhledávání a klidně to čas od času zkoušejte znovu a znovu 🙂

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli.

Chcete do e-mailu pravidelně dostávat podobné články. Přihlašte se k odběru newsletteru.

Vyřešte svůj marketing rychle a kvalitně

Stačí vyplnit tento formulář s kontaktními údaji a my se ozveme do příštího pracovního dne. Případně můžete využít kontaktů níže.