Responzivní web, co to znamená a jaké jsou jeho přednosti?

Responzivní web design (anglicky Responsive web design) je již pro mnohé známým pojmem, ale jaké jsou jeho zákonitosti a přednosti?

Jedná se o způsob stylování HTML dokumentu, které zaručí, že zobrazení stránky bude optimalizováno pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, notebooky, netbooky, tablety atd.)

V dnešní době uživatelé stále častěji využívají pro brouzdání internetem mobilní zařízení. V České republice je to již  8-20 % uživatelů a čísla stále rostou. Web, který není na mobilní uživatele připravený, je nepřehledný a načítá se příliš pomalu. Řešením je vytvoření responzivního nebo mobilního webu.

Proč to chceme na mobilu jinak? V jednoduchosti je krása

Při prohlížení mobilu vás potěší  jednoduché prohlížení, velká tlačítka, flexibilní struktura a flexibilní obrázky. Responzivní web – v návaznosti na zmenšení prohlížeče se zmenší obrázky, horní menu zmizí úplně a v záhlaví stránky se jednotlivé prvky seskládají pod sebe. Obsah webu přitom zůstává stále stejný. Dnešní uživatel upřednostňuje rychlé dohledání, jednoduché informace, proto není responzivní grafika u webových stránek jenom trendem, ale již nutností. Google navíc spustil avizovaný algoritmus, který má v mobilním vyhledávání zvýhodnit weby, které jsou přizpůsobené mobilům, ať už je to responzivní web nebo nějaká mobilní verze.

Responzivní web posouvá prohlížení ještě dál…

vily chuchle  vily chuchle responziv

 

responzivni zobrazeni

responzivni zobrazeni desk

 

Přednosti responzivního webu:

  • přizpůsobení webu jakékoli velikosti prohlížeče
  • jednoduchá správa obsahu a možnost přizpůsobení
  • nevzniká duplicitní obsah
  • snadné ovládání na mobilech
  • menší objem přenášených dat
  • rychlejší načítání

Oproti tomu nevýhody jsou:

  • omezení množství informací na webu
  • méně textu a funkcí snižuje možnosti optimalizace pro vyhledávače

 Jak tvoříme responzivní web ve Freshi? 

Jednoduše a bez námahy. Responzivní grafiku nabízíme vždycky a automaticky, s přihlédnutím k charakteru vašeho projektu nakreslíme moderní a líbivý design vaší prezentace, která bude atraktivní pro stolní počítače, pro tablety i mobilní zařízení.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli.

Chcete do e-mailu pravidelně dostávat podobné články. Přihlašte se k odběru newsletteru.

Vyřešte svůj marketing rychle a kvalitně

Stačí vyplnit tento formulář s kontaktními údaji a my se ozveme do příštího pracovního dne. Případně můžete využít kontaktů níže.