LinkedIn rozjíždí funkci live streamů. Podnikatelům umožní obrovský zásah zadarmo

LinkedIn rozjíždí funkci live streamů. Podnikatelům umožní obrovský zásah zadarmo

My B2B marketéři jsme si již zvykli, že LinkedIn v posledním roce spustil smršť novinek. Přesto si některé funkce stále zaslouží naši pozornost, neboť díky nim můžeme získat náskok před konkurencí. Jednou z nich jsou live streamy. Pojďme si je představit blíže.

 

Jako na Facebooku, ale s relevantnějším publikem

Kdo zná streamovací funkce Facebooku, nebude překvapen. Vysílající spustí živé vysílání a následně všechna jeho spojení dostanou notifikaci o zahájení streamu. Ta vypadá například následovně.

Ukázka notifikace streamu.
Ukázka notifikace streamu.

 

Pokud jste na síti aktivní, máte pravděpodobně ve spojeních i své potenciální klienty. Umíte-li produkovat zajímavý videoobsah, je to zajímavá cesta, jak se před nimi prezentovat, udržet se v jejich povědomí a zvyšovat u nich svou reputaci.

 

Samotný stream také vypadá jako na Facebooku. Jeho diváci mají možnost psát komentáře a dávat reakce, které se projevují přímo ve vysílání.

Takhle streamuje legenda náborářů Josef Kadlec.
Takhle streamuje legenda náborářů Josef Kadlec.

 

Zatím na žádost, ale už i v ČR

Streamovat na LinkedInu zatím nemůže každý. Funkce je teprve v testování, a proto pro její zpřístupnění musíte vyplnit žádost. Tu následně LinkedIn posoudí. Je-li žádost schválena, dostanete na svém profilu notifikaci.

 

U nových funkcí na sociálních sítích obvykle bývá problém, že v České republice, jakožto relativně malé zemi, bývají zpřístupněny až po několika měsících. U LinkedInu to naštěstí neplatí. Funkci živého vysílání tu využívá například přední český specialista na nábor Josef Kadlec, z jehož streamu pochází screenshoty výše. Právě malá známost funkce mezi českými podnikateli vám může dát obrovskou konkurenční výhodu, pokud ji zvládnete využít jako první.

Please follow and like us:

Líbí se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli.

Chcete do e-mailu pravidelně dostávat podobné články. Přihlašte se k odběru newsletteru.

Vyřešte svůj marketing rychle a kvalitně

Stačí vyplnit tento formulář s kontaktními údaji a my se ozveme do příštího pracovního dne. Případně můžete využít kontaktů níže.